A.R.G.O.

Krumlovští Petrovští před tabulí (1993)

Dějeprava aneb Krumlovští Petrovští před tabulí

V roce 1993 vznikl dnes již legendární projekt Dějeprava. Jeho cílem bylo přiblížit zábavnou, interaktivní formou historii žákům základních i středních škol.

Divák je provázen od dějin starověkého Říma přes období středověku do renesance a baroka. Nechybí exkurze k rokokovým kavalírům. Věhlas si získává souboj Napoleonových husarů. Brilantní choreografií si husaři doslova eskamotérským způsobem podávali k přípitkům láhev portského vína. Úspěšná byla i rekonstrukce Puškinova souboje, kterým pořad nejenom končil, ale i začínal.

Oblíbenou součástí dějepravy se stal i přídavek - nahlédnutí pod pokličku zbraňových specialistů. Zájemci mohli vyzkoušet výstřel z bambitky, kaskadérské reakce na údery apod.

V průběhu tří let se Dějeprava dočkala 500 repríz.

Perlička: Poprvé spatřil světlo šermířského světa pořad, ve kterém 4 účinkující během necelé hodiny vystřídali cca 40 kostýmů, prošli desaterem období a odšermovali 15 náročných duelů. Nechyběly v něm zábavné prvky výcviku mušketýrů v bitvě na Bílé hoře, setkání husity a samuraje a mnohé další.

Supervize a námět Petr Nůsek. Režie Petr Koza. Choreografie soubojů Petr Nůsek a Petr Barvík.


TOPlist