A.R.G.O.

Historické slavnosti

Znovuoživení stylových historických oslav měst a regionů

Agentura A.R.G.O. jako 1. znovuoživovala historické slavnosti měst, kterým komunisté příliš neholdovali. Agentura A.R.G.O. slavnosti pořádá již v roce 1990. Navázala tím na zpřetrhanou nit s meziválečným obdobím. Tehdy ještě stylové slavnosti jako tradici s CK mocnářstvím Česká města udržovala.

A.R.G.O. zrealizovalo cca 300 slavností na klíč a celkově se podílelo (subdodavatelsky) asi na 1600 slavnostech. Nechybí mezi nimi Žižkovi slavnosti v Trocnově, Slavnost solné stezky v Prachaticích nebo Krčínovské slavnosti v Třeboni. Řada realizací proběhla také v Německu, v Itálii, v Dánsku, ale i v USA.
Agentura stála kupříkladu u vzniku historického husitského festivalu Táborská setkání, na němž se již 28 let podílí, Slavností pětilisté růže v Českém Krumlově a Slavností Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Umělci agentury A.R.G.O. měli tu čest se podílet třeba i na Korunovačních slavnostech v Bratislavě, Výročí 700 let založení města Plzeň a A.R.G.O. aktivity byly k vidění několikrát po sobě i v Kadani při slavnostech příjezdu Karla IV. Mezi úspěchy patří i uvedení rytířského turnaje s koňmi na Staroměstském náměstí. Bylo to v novodobé historii Staroměstského náměstí vůbec poprvé, psal se rok 1997 a Agentura realizovala na klíč Slavnosti Rudolfa II.


TOPlist