A.R.G.O.

Husitské dny (1995-2012)

Projekt vznikl jako součást projektu husitského skanzenu Housův mlýn v Táboře. Cílem je přiblížit historii husitství školní mládeži. Supervize, scénář i režie pochází z dílny Petra Nůska.

Interaktivní zpracování tématu s příjemnou dávkou nadsázky zaujalo děti i dospělé natolik, že se projekt stal každoroční součástí projektu oživování historického centra města Tábor. Každým rokem tak na přelomu května a června navštíví husitské město Tábor tisíce dětí (během 10 dní přibližně 6 000 dětí). Cílem školních výletů je prohlídka města a pak dvouhodinový program v areálu Housova mlýna. Areál středověkého způsobu života je od Táborské radnice vzdálený jen 5 minut pěší chůze. Dětské výpravy je připraven pojmout za každého počasí. Pamatováno je i na učitele a dospělý doprovod skupin.

Návštěvníci se v programu setkají s Janem Husem, císařem Zikmundem, odpustkáři i jejich odpůrci husity. Osobně se zúčastní Kostnického koncilu, ale také nelítostné bitvy mezi křižáky i kališníky. Naučí se zpívat chorál, občerství se ve středověké krčmě, vystřelí z dobývacího stroje, absolvují množství historických her pro děti i dospělé.

Zajímavost: Tipněte si, jak současná školní mládež odpovídá v interaktivním znalostním testu na otázku, kdo a kdy založil město Tábor.


TOPlist