A.R.G.O.

Bathory (2008)

2008
žánr: Drama
produkce: Slovensko / Česko / Maďarsko / Velká Británie
režie: Juraj Jakubisko

hrají: Anna Friel, Karel Roden, Hans Matheson, Vincent Regan, Franco Nero, Deana Horváthová, Jiří Mádl, Lucie Vondráčková, Andrej Hryc, Bolek Polívka, Jiří Korn, Monika Hilmerová, Jaromír Nosek, Táňa Radeva, Eva Elsnerová, Zdeněk Podhůrský, Marek Vašut, Karel Dobrý, Petr Jákl, Marek Majeský, Beata Greneche, Ladislav Ondřej, Jan Vlasák, Rudolf Stärz, Sandra Pogodová, Hana Vagnerová, Jiří Krytinář

Petr Nůsek A.R.G.O. o natáčení:
Od listopadu 2005 do začátku června 2006 jsme na Jakubiskově Bathory pracovali ve dvou departmentech - zajišťovali jsme veškerou výzbroj a šermířské scény. Natáčení patřilo k doposud nejnáročnějším. Choreograf a učitel šermu Petr Nůsek A.R.G.O. byl v průběhu natáčení velmi vážně zraněn při autonehodě, takže po více než měsíci hospitalizace v nemocnici řídil většinu příprav natáčení o berlích.

Hostující člen týmu Petra Nůska, Ladislav Beran (znáte jej jako Kroenena z kultovního filmu Hellboy) se několik měsíců připravoval na roli "Smrťáka", ale natáčení se nakonec nezúčastnil, protože se nepodařilo sladit termíny natáčení s termínem jeho pracovního projektu na ostrově Bali.

Agentura A.R.G.O. a tým Petra Nůska A.R.G.O. se na natáčení filmu Bathory podíleli zejména následujícím způsobem:

  • pod naším vedením šermuje hraběnka Bathory - Anna Friel
  • v našich choreografiích bojových scén se objevuje Karel Roden a mnoho dalších herců
  • sestavovali jsme choreografie hromadných bitek (přepadení na pohřbu, přepadení hradu, osvobození hraběnky Bathory aj)
  • uvidíte více než 30 profesionálních šermířů a bojovníků z týmu Petra Nůska
  • v malých vedlejších rolích (např. ozbrojený kompars) získávali první zkušenosti absolventi Ateliérů šermu Petra Nůska (www.skolasermu.cz)
  • Zbroje a zbraně jsou z dílny Petra Nůska (design i výroba) ... mnohé zbraně a části výzbroje jsou v Evropě unikátní, jedná se doslova o designérské skvosty
  • design našich kostýmů výrazně usnadnil práci kostýmnímu departmentu
  • dodávali jsme několik stovek zbraní ze všech materiálů (dřevo, plast, dural) a palné zbraně (včetně konzultací a výuky práce s nimi)
  • připravovali jsme i natáčení dalších scén využívajích speciální zbraně (zacházení s bičem a následné bičování, střelby z kuší a mušket)

 


TOPlist