A.R.G.O.

Solomon Kane (2009)

Akční / Dobrodružný / Fantasy
Produkce: Francie / Česko / Velká Británie, 2009, 104 min
Režie: Michael J. Bassett

Petr Nůsek A.R.G.O. k práci na filmu říká:
"Ke spolupráci na Solomonovi mne přizval Láďa Beran, se kterým jsme vytvářeli choreografii boje s vražednými tomfovými noži pro roli Kroenena v kultovním snímku Hellboy. Pro Solomona Kanea jsme připravili choreografii boje Solomona proti masopožírajícím gholům v podzemní kobce. Uvidíte v ní nejen Láďovy tanečníky, ale i šermíře z týmu A.R.G.O. a kaskadéry barrandovské Filmky.

Jako každá práce pod náročnou Beranovou choreografickou taktovkou, i natáčení Solomona přineslo řadu nových zkušeností a výzev. Členové mého šermířského týmu se proměnili v nazelenalé masopožírající stvůry, jejichž pohybový rejstřík se pohybuje mezi zombiidními křečemi a tancem lidožroutů. Výsledná lehkost a dynamičnost scény je výsledkem pořádně tvrdé dřiny choreografa, tanečníků i maskérů."

Ve filmu uvidíte členy A.R.G.O. Warriors, kteří pod vedením choreografa Ládi Berana (Hellboy - Kroenen) nastudovali agresivní bojové pohyby přízraky gholů.

Hrají: James Purefoy, Max von Sydow, Pete Postlethwaite, Rachel Hurd-Wood, Alice Krige, Mackenzie Crook, Philip Winchester, Marek Vašut, James Babson, Jason Flemyng, Philip Waley, Brian Caspe, John Comer

Film je inspirovaný fantasy povídkami autora R. E. Howarda, otce legendárního Barbara Conana. Šemíř Solomon Kane (James Purefoy) žijící v druhé polovině 16. století bojuje s piráty, překupníky a trestá únosce a vrahy. Ku pomoci je mu jeho nabroušený rapír a africký čaroděj, který je schopen převtělovat se do živých i mrtvý.


TOPlist