A.R.G.O.

Je třeba zabít Sekala (divadlo, 2011)

Městské divadlo Zlín
premiéra: 19.03.2011 

Petr Nůsek A.R.G.O.  zajišťoval přípravu herců pro bojové scény, choreografie soubojů a speciální rekvizity.
"Petr Nůsek není jen šermíř a to ostatní, co lze najít na jeho stránkách. Nesmíme zapomínat, že dokonce vyrábí různé zbraně, ochranné pomůcky na souboje a rekvizity, všechno tak, aby to vypadalo stejně jako originály, ale při tom to bylo pokud možno bezpečné," říká o Petrovi dramaturg pro článek do MDZ.

Článek MDZ - 14. 2. 2011:

"Do české premiéry zbrusu nové divadelní hry Je třeba zabít Sekala v režii Petra Veselého zbývá ještě měsíc, zkoušky v Městském divadle Zlín jsou však v plném proudu. A proto že se jedná o syrové drama, v němž není nouze o souboje a rvačky, poctil svojí návštěvou zlínské divadlo šermíř a divadelní a filmový choreograf Petr Nůsek, který spolupracoval i na slavných filmech Letopisy Narnie II. či Bathory a mnohých dalších.

Jeho první spolupráce s Městským divadlem Zlín byla inscenace Krása na scéně v režii Pavla Kheka. "Diváci si možná pamatují na tu scénu, kdy výtržníci přepadnou herce Kynastona (Radovan Král). Bitka musí být dopředu velmi dobře nachystaná, aby vypadala opravdově a především, aby se herci omylem či špatným pohybem nezranili. Není to úplně choreografie, musí být živá a hlavně uvěřitelná," líčí dramaturg zlínského divadla Miroslav Ondra.

V inscenaci Je třeba zabít Sekala je násilí ještě o trošku víc. "Sekal s Jurou Baranem se pobijí hned při svém prvním setkání v hospodě. Nechci prozrazovat, ale už teď na zkušebně ze souboje mezi Zdeňkem Julinou a Radovanem Králem běhá mráz po zádech," říká tajuplně dramaturg. Další zásadní střetnutí těchto dvou postav se odehraje na konci. Je to závěrečný duel u křížku za vesnicí, souboj na nože. A jelikož je to na konci, dá se předpokládat, že jedna z postav tuto bitku nepřežije...

 


TOPlist